BIRDIE

COMPAGNIE PÁL FRENÁK

O predstavení

Ocenený choreograf tanečník Pál Frenák založil svoju prvú, francúzsku skupinu v roku 1989 v Paríži a v roku 1999 vznikol maďarsko-francúzsky súbor so sídlom v Budapešti a v Paríži. Jeho tvorba využíva rad klasických i moderných techník a predstavuje jedinečný tanečný štýl. Jedným z jej najdôležitejších vlastností je použitie posunkového jazyka a pohybov tela, ktoré odrážajú rôzne žánre súčasného umenia od módy cez divadlo, hudbu až po cirkus. Aj v jeho novom diele Birdie kombinuje jedinečnú choreografickú štruktúru s čistou sofistikovanou scénografiou, inšpirovanou súčasnou architektúrou a dizajnom, ktoré definujú pohyb tanečníkov.

Birdie – izolácia a osamelosť. Sloboda a nekonečno. Nové dielo Pála Frenáka je o fyzických a emocionálnych hraniciach vnútri nás samých a o spôsobe, akým naša predstavivosť vytvára úplne novú realitu.

„Birdie je udivujúci, pohybujúci sa a mimoriadne krásny portrét emócií a ľudských citov, s krištáľovo jasnou štruktúrou a vynikajúcou kvalitou tanca. Je to majstrovské dielo.“ (László Szabó G., divadelný a tanečný kritik)

Dĺžka predstavenia: 55 minút bez prestávky

Inscenačný tím

Choreografia a koncept Pál Frenák
Hudba Levy Norman
Výprava Lakos Dániel - Tervhivatal, Majoros Gyula
Svetlá Máté Vajda
Zvuk András Horváth
Produkcia Dóra Juhász
Podporené Művészetek Palotája, Nemzeti Táncszínház, Budapesti Tavaszi Fesztivál, Scene Nationale d'Evreux-Louviers, EMMI, NKA

Obsadenie

SIMON Renáta, Yosmell CALDERÓN MEJÍAS, Nelson REGUERA, BUKTA Gergő, MAURER Milán, Latasha PUGH, KERTÉSZ Endre  

Ceny vstupeniek Kúpiť vstupenky

1.kategória 65 €
2.kategória 60 €
3.kategória 40 €
4.kategória 22 €
Študent, Dôchodca, Držiteľ preukazu ISIC, ITIC, Euro‹26, žiak --
ZŤP,ZŤPS --

Fotogaléria